Sociale

+10 aktivitete të lezetshme që mund t’i bëni sa herë jeni vetëm

Shkruar nga Liberale

+10 aktivitete të lezetshme që mund t’i bëni sa herë

Miqtë? Familja? Kolegët? Të gjithë janë pjesë e jetës dhe përditshmërisë sonë, ndaj përtej raporteve që ndërtojmë me ta, sërish ka vend për pak kohë vetëm. Një mundësi për të rikarikuar bateritë, duke bërë të gjitha gjërat që dëshironi në shtëpi ose në ambient të hapur, mjafton që të jeni në harmoni me veten.

Një ecje në natyrë, një recetë e re gatimi që e provoni për herë të parë, disa seanca yoge, të gjitha janë alternativa të lezetshme që mund t’i bëni sa herë që ndiheni vetëm dhe të mërzitur.

#1 Shkoni në kinema dhe shihni një film

#2 Regjistroheni në palestër

#3 Përfshiheni në aktivitete vullnetare të lagjes ku banoni

#5 Bëhuni turistë në vendin tuaj, pra eksploroni vende të reja

#7 Provoni një restorant të ri

#8 Trajtoni veten me një manikyr apo pedikyr

#9 Provoni një recetë të re gatimi

#10 Merreni me rregullime të vogla në shtëpi

#11 Fikni telefoni sepse nuk doni të bezdiseni nga telefonatat apo mesazhet

#12 Nisni leximin e një libri të ri

#13 Filloni një kurs online gjuhe të huaj

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH