Politikë

Zyrtari amerikan nis vizitën zyrtare në Shqipëri e Kosovë, takime me Ramën dhe Vjosa Osmanin

Shkruar nga Liberale

Zyrtari amerikan nis vizitën zyrtare në Shqipëri e Kosovë,

Ndihmës Sekretari për Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit (INL), Todd D. Robinson do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë nga datat 18 deri më 20 Mars.

Departamenti Amerikan i Shtetit njofton se ai do të takohet me kryeministrin Edi Rama dhe të tjerë partnerë të INL-së që mbështesin punën e Shqipërisë për të forcuar sundimin e ligjit, luftën ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar si dhe ndërtimin e institucioneve të forta.

Më 20 deri 22 Mars, Ndihmës Sekretari Robinson do të udhëtojë drejt Prishtinës. Atje do të takohet me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe partnerë të tjerë të INL-së në fushën e zbatimit të ligjit dhe drejtësisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH