Politikë

VIDEO/ Rama i dhuron Zelenskyt librin e tij me piktura

Shkruar nga Liberale

VIDEO/ Rama i dhuron Zelenskyt librin e tij me piktura

Kryeministri Edi Rama mikpriti sot Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky në vizitën e tij të parë në Shqipëri. 

Kreu i qeverisë i ka treguar presidentit ukrainas edhe ekspozitën më titull, ‘Ukraina, një krim lufte’, ku janë ekspozuar 50 imazhe tronditëse si dëshmi e agresionit rus.

Ekspozita është e hapur për publikun nga sot deri në 23 mars, në Qendrën për Hapje dhe Dialog në Kryeministri.

Gjatë vizitës në kryeministri, Rama i ka dhuruar presidentit Zelensky edhe librin e tij me piktura.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH