Politikë

Si rrallë herë, Vjosa Osmani ndan foton me Edi Ramën nga Washingtoni: Kosova e ka vendin në NATO!

Shkruar nga Liberale

Si rrallë herë, Vjosa Osmani ndan foton me Edi Ramën nga

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë  sotnjë foto, ku shfaqet krah kryeministrit Edi Rama, pasi dy ndodhen në samitin e NATO-s në Washington.

Osmani thotë se dy vendet po punojnë për të koordinuar qëndrimet dhe përpjekjet në mënyrë që Kosova t’i bashkohet sa më parë Aleancës.

“Me Kryeministrin Edi Rama, në margjina të Samitit të NATO-s në Washington D.C. për t’i koordinuar qëndrimet dhe përpjekjet tona të përbashkëta në mënyrë që edhe Kosova, sa më parë, t’i bashkohet Shqipërisë dhe shteteve tjera aleate si anëtare me të drejta të plota në NATO, aty ku edhe e ka vendin”, ka shkruar Osmani.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vjosa Osmani (@vjosa.osmani)

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH