Politikë

Samiti në Shqipëri, këshilltari i Zelenskit: Na pëlqeu shumë Tirana, një qytet i bukur, i pastër, me njerëz miqësorë

Shkruar nga Liberale
Samiti në Shqipëri, këshilltari i Zelenskit: Na pëlqeu

Igor Zhovkva, këshilltari diplomatik i Presidentit ukrainas Volodymyr Zelenskyy, flet me superlativa për Tiranën e cila mbajti Samitin Ukraina- Ballkani Perëndimor.

Në një intervistë për tirananews, Igor Zhovkva thotë se i pëlqeu shumë Tirana si një qytet i pastër dhe shpreson të rikthehet sërish.

“Më pëlqeu. Më kujtoi disa qytete të Ukrainës Perëndimore, si dhe disa qytete në Krime. Një qytet i bukur, i pastër, me njerëz miqësorë. Do të doja të kisha përsëri mundësi të vizitoja kryeqytetin tuaj dhe të kaloja më shumë kohë në vendin tuaj të mrekullueshëm”, deklaron Igor Zhovkva.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH