Politikë

Rama zbulon detaje nga vizita e Zelenskyt në Tiranë: Do të jenë të ftuar...

Shkruar nga Liberale
Rama zbulon detaje nga vizita e Zelenskyt në Tiranë: Do të

Kryeministri Edi Rama, ka folur sot nga ekspozita “Ukraina, një krim lufte” në Kryeministri, ku është ndalur në vizitën e presidentin Zenensky në Tiranë.

Rama u shpreh se ekspozita çelet në vigjilje të vizitës së Zelenskyt, ndërsa theksoi se kjo vizitë që do të kulmojë me një samit të vendeve të Evropës Juglindore për Ukrainën.

“Kjo ekspozitë çelet në vigjilje të vizitës së Presidentit Zelensky në Tiranë. Një vizitë e cila është nga njëra anë një vizirë bilaterale por edhe një vizitë që do të kulmojë me një samit të vendeve të Evropës Juglindore për Ukrainën.

Do të kemi një numër të konsiderueshëm liderësh dhe ku presidenti Zelenky është bashkëorganizator bashkë më mua për këtë aktivitet, që ka një rëndësi të posaçme.

Fjalët dhe përshkimet për atë që ndodh në Ukrainë janë të tepërta. Fotografitë janë të çdo ore, dite e natë të popullit ukrainas nën furinë agresionit rus, i pajustifikuar.

Shqipëria qëndron krah për krah më Ukrainën së bashkë më aleancën e vendeve që kanë zgjedhur të shohin nga e ardhmja, se çdo popull ka të drejtën e lirisë dhe si i barabartë”, tha Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH