Politikë

“Rama, takime për shmangien e vëmendjes nga korrupsioni skizofrenik”, Meta për deklaratën e Vulin:I shërben shefave

Shkruar nga Liberale

“Rama, takime për shmangien e vëmendjes nga korrupsioni

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku ka komentuar deklaratat e Aleksandër Vulin dhe qëndrimet e Ramës me qeverinë serbe.


“Sot do të fillojmë këtë konferencë shtypi me një qëndrim që ka të bëjë me politikën e jashtme. Në mënyrë të përsëritur, kryeministri bën akte që kërkon të shmangë vëmendjen nga korrupsioni skizofrenik, duke krijuar fakte që nuk ekzistojnë apo çështje që nuk ekzistojnë. I shërbejnë shefave të Ramës për ta përdorur atë dhe sjelljet e tij për të dëmtuar Kosovën dhe për të minuar vlerat europiane. Kjo shkon në interes të Rusisë. Deklaratat e fundit të Vulin, zv.kryeministër, që thekson se takimi i Ramës i shërben nacionalizmit për Shqipërinë e Madhe. Rama synon që të bëje liderin e Ballkanit, por që është tmerruar dhe nuk tregon të dhënat e CENSIT. Reagimi i Vulin se bota serbe mund të ndalojë Shqipërinë e madhe është e turpshme. Nuk ka pasur dhe nuk ka kryeministër më të mirë se sa Edi Rama për Beogradin, aq sa është quajtur më i miri pas Pashiqit.”, tha ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH