Politikë

PROPOZIMET/ Bardhi dhe Gjekmarkaj nënkryetarë të Rithemelimit

Shkruar nga Liberale

PROPOZIMET/ Bardhi dhe Gjekmarkaj nënkryetarë të Rithemelimit

Ditën e nesërme do të mbahet mbledhja e Këshillit Kombëtar të Rithemelimit.

Mësohet se propozimet për ndryshimet statutore që do të miratohen ditën e nesërme, do t'i hapin rrugë grupit të Gazment Bardhit, që të bëhet pjesë e strukturave të Rithemelimit.

Si rezultat i ndryshimeve, Gazment Bardhi dhe Agron Gjekmarkaj do jenë dy nënkryetaret e rinj te PD-së së Rithemelimit, së bashku me Laçiano Boçin dhe Oerd Bylykbashin.

Ndërkohë anëtarët e rinj të kryesisë së PD-së së Rithemelimit do të jenë: 

1.Jorida Tabaku
2.Zheni Gjergji
3. Dhurata Cupi
4. Ferdinand Xhaferri
5. Ervin Salianji
6. Tomorr Alizoti
7. Helidon Bushati

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH