Politikë

"Prioriteti, luftë kundër korrupsionit dhe partneritet me SHBA"/ Basha: PD, shtëpi e çdo demokrati

Shkruar nga Liberale

"Prioriteti, luftë kundër korrupsionit dhe partneritet me

Në një postim në rrjetin social facebook, kreu i PD, Lulzim Basha, ka shpërndarë një foto me drejtuesen e “Rithemelimit”, dega Klos, Fitnete Krosin, dhe drejtuesin tjetër, Qazim Rexhepin, të cilët i janë bashkuar Partisë Demokratike.

“Dora jonë mbetet e shtrirë për çdo demokrat e shqiptar që kërkon zhvillimin e vendit, luftë kundër korrupsionit dhe partneritet me SHBA, Britaninë e Madhe dhe BE.” – shkruan Basha.

“Partia Demokratike e Shqipërisë është shtëpia e çdo demokrati, është forca që ndryshoi fatin e vendit 34 vjet më parë dhe të gjithë së bashku duhet ta shndërrojmë në alternativë të shqiptarëve.
Udhëheqësit shkojnë e vijnë, por PD do të rritet e forcohet si projekti më i bukur që mishëron shpresën e shqiptarëve për ndryshim.” – përfundon kreu i PD, Basha.

Kënaqësi të takoja Fitnete Krosin dhe Qazim Rexhepin. Ata kanë vendosur të ribashkohen me ne dhe të ndihmojnë në ringritjen e PD.

Dora jonë mbetet e shtrirë për çdo demokrat e shqiptar që kërkon zhvillimin e vendit, luftë kundër korrupsionit dhe partneritet me SHBA, Britaninë e Madhe dhe BE.

Partia Demokratike e Shqipërisë është shtëpia e çdo demokrati, është forca që ndryshoi fatin e vendit 34 vjet më parë dhe të gjithë së bashku duhet ta shndërrojmë në alternativë të shqiptarëve.

Udhëheqësit shkojnë e vijnë, por PD do të rritet e forcohet si projekti më i bukur që mishëron shpresën e shqiptarëve për ndryshim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH