Politikë

Presidenti Begaj uron kryebashkiaken e parë shqiptare në SHBA: Violetta Berisha, model krenarie

Shkruar nga Liberale
Presidenti Begaj uron kryebashkiaken e parë shqiptare në SHBA:

Presidenti Begaj uron kryebashkiaken e parë shqiptare në SHBA: Violetta Berisha, model krenarie

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka uruar për fitoren si kryebashkiakja e parë shqiptare në SHBA, Violetta Berisha.

Kreu i shetit e cilëson suksesin e saj “si një model frymëzimi dhe krenarie”.

“Urime Violetta Berisha për betimin si Kryetare e Bashkisë së Fairview, Neë Jersey. Ky është një moment historik jo vetëm për të, por edhe për komunitetin shqiptar në SHBA.

Suksesi i saj si gruaja e parë shqiptare që merr një detyrë të tillë është një model frymëzimi dhe krenarie”, shkruan Presidenti Begaj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH