Politikë

Presidenti Begaj niset drejt Kosovës, i ftuar në Forumin Ndërkombëtar për Gratë, Paqe dhe Siguri

Shkruar nga Liberale
Presidenti Begaj niset drejt Kosovës, i ftuar në Forumin

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj është nisur sot për në Kosovë, me ftesë të homologes së tij, Vjosa Osmani.

Begaj do të mbajë fjalën e tij në Forumin Ndërkombëtar për Gratë, Paqe dhe Siguri që zhvillohet në Prishtinë, në datën 15 prill 2024.

Gjithashtu do të ketë një takim kokë më kokë me homologen e tij Vjosa Osmani, si edhe disa takime bilaterale me personalitete te rëndësishme kombëtare e ndërkombëtare.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH