Politikë

Pas dy samiteve në Tiranë, Rama udhëton drejt Azerbaixhanit, zbulohet arsyeja e vizitës

Shkruar nga Liberale

Pas dy samiteve në Tiranë, Rama udhëton drejt Azerbaixhanit,

Pas përfundimit të dy samiteve në Tiranë, të zhvilluar më 28-28 Shkurt, Kryeministri Edi Rama ka shkuar për një vizitë në Azerbajxhan.

Bëhet me dije se Rama do të marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Ambasadës Shqiptare në Baku.

Një media vendase ka publikuar një foto në platformën “X” në momentin kur kreu i qeverisë shqiptare ka zbritur nga avioni dhe zbulon se arsyeja e vizitës së tij është hapja e ambasadës Shqiptare në Baku.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH