Politikë

Në ‘arrest shtëpie’, Sali Berisha kërkon heqje të masës së sigurisë

Shkruar nga Liberale

Në ‘arrest shtëpie’, Sali Berisha kërkon heqje

Sali Berisha kërkon revokim të masës së sigurisë. Bëhet me dije se këresa e tij shqyrtohet sot në orën 15:00.

Në ‘arrest shtëpie’, Sali Berisha kërkon heqje

Berisha ndodhet në arrest shtëpie që prej 30 dhjetorit të vitit 2023, pasi është i dyshuar për korrupsion në çështjen e privatizimit të ish-kompleksit sportiv Partizani. Për herë të parë ish-kryeministri Sali Berisha u paraqit në SPAK më 23 janar ku dhe iu përgjigj prokurorëve mbi dosjen Partizani. Mbrojtja gjithashtu këmbëngul për përjashtimin e gjyqtares Irena Gjoka, me arsyetimin se është në konflikt interesi me ish-kryeministrin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH