Politikë

Ndryshime në qeveri/ Ikin 2 zëvendësministra, emërohen tre ambasadorë

Shkruar nga Liberale
Ndryshime në qeveri/ Ikin 2 zëvendësministra, emërohen tre

2 zëvendësministra të Ministrisë së Punëve të Jashtme janë larguar nga detyra për t’u emëruar ambasadorë.

Besart Kadia, është larguar nga posti i zëvendësministrit të Punëve të Jashtme dhe është emëruar ambasador në Azerbajxhan,

Artemis Malo nga zëvendësministre e Jashtme është emëruar ambasadore në Kanada.

Tonin Gjuraj rikthehet nga bota akademike në shërbimin diplomatik si ambasador në Kroaci

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH