Politikë

Ndeshja Shqipëri-Spanjë “përgjysmon” Kuvendin, nis seanca plenare me vetëm 6 ministra

Shkruar nga Liberale

Ndeshja Shqipëri-Spanjë “përgjysmon” Kuvendin, nis

Ka nisur seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë.

Duket se ndeshja e radhës e kombëtares në EURO2024, ajo me Spanjën që zhvillohet mbrëmjen e sotme, ka përgjysmuar deputetët që marrin pjesë në seancë.

Aktualisht, në sallë ndodhen vetëm 6 ministra. Ligjvënësit kanë katër orë kohë për të sjellë gjetjet në zonat elektorale. Deputeti demokrat, Flamur Noka, në fjalën e tij, u shpreh se është abuzuar me fondet e BE-së për bujqësinë.

“33 milion euro fonde të BE-s, abuzime me fondet për zhvillimet e bujqësisë. Ju vidhni por skapi shton presionin ndaj opozitës dhe mban në arrest shtëpie liderin e opozitës”, tha ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH