Politikë

Largohen deputetët e PS, Alibeaj nuk lejohet në komision, GJiknuri: Reforma do të ecë para

Shkruar nga Liberale

Largohen deputetët e PS, Alibeaj nuk lejohet në komision, GJiknuri:

Deputetët e mazhorancës u larguan nga salla ku do të zhvillohej Komisioni i Reformës Zgjedhore, pasi opozita u zuri karriget.

I pari që u largua ishte Blendi Klosi. Më pas të gjithë socialistët e tjerë.

Sipas bashkëkryetarit të Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, opozita nuk lejoi bashkëkryetarin tjetër, Enkelejd Alibeajn që në vijë në sallë. Megjithatë, reforma zgjedhore do të ecë përpara, u shpreh ai për mediat.

“Bylykbashin nuk e kishin sjellë. As Alibeajn nuk e lejuan të vijë, për shkak të akteve të tyre vandale. Opozita do të ecë para dhe nëse opozita nuk do të marrë pjesë, do ta gjejmë një mënyrë për ta çuar reformën përpara”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH