Politikë

Laborator i ri i AI në gjimnazin “Arben Broci”, Rama: Horizont i ri mundësish

Shkruar nga Liberale

Laborator i ri i AI në gjimnazin “Arben Broci”, Rama: Horizont

Një laborator i ri i inteligjenvës artifiviale është hapur në gjimnazin “Arben Broci” në Tiranë.

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale, u shpreh se 25 laboratorë të inteligjencës artificiale janë tashmë një realitet në shkollat në vend, duke hapur një horizont të ri mundësish për të rinjtë në fushën e teknologjisë dhe inteligjencës artificiale.

“Laboratori i ri i Inteligjencës Artificiale në Gjimnazin Arben Broci – Tiranë. 25 laboratorë të inteligjencës artificiale janë tashmë një realitet në shkollat tona, duke hapur një horizont të ri mundësish për të rinjtë në fushën e teknologjisë dhe inteligjencës artificiale”, shkruan Rama në Facebook.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH