Politikë

Kthimi në Apel i vulës dhe  logos së PD, vjen reagimi i Lulzim Bashës

Shkruar nga Liberale

Kthimi në Apel i vulës dhe  logos së PD, vjen reagimi i

Gjykata e Lartë ka kthyer për rishqyrtim në Apel çështjen për vulën dhe logon e PD. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një reagim thotë se vendimi i sotëm është një një tjetër hap drejt vendosjes se drejtësisë së vonuar për çështjen e PD.

Kryedemokrati thekson se PD ka bindjen se kjo çështje do te gjeje zgjidhjen e duhur dhe ligjore pa vonesat e shkaktuara nga ata qe minojnë drejtësinë. 

“Vendimi i sotëm i Gjykatës së Lartë është një tjetër hap drejt vendosjes se drejtësisë së vonuar për çështjen e PD. Partia Demokratike mbetet e bindur qe kjo çështje, peng i procedurave juridike do te gjeje zgjidhjen e duhur dhe ligjore pa vonesat e shkaktuara nga ata qe minojnë drejtësinë dhe te tjerët qe i tremben forcimit te opozitës.”, thuhet në reagimin e PD-së.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH