Politikë

Kryetarja e OSBE në Shqipëri i përcjell mesazhin e qartë Ilir Metës: Mbështesim SPAK!

Shkruar nga Liberale

Kryetarja e OSBE në Shqipëri i përcjell mesazhin e qartë

Kryetarja e OSBE në Shqipëri është shprehur se pas komenteve të Metës për gjyqësorin, gjeti rastin të shprehej se drejtësia është e pavarur dhe nuk merr urdhra nga askush.

Kryetarja në Detyrë e Prezencës së OSBE-së, Clarisse Pasztory, në X:

U takova me kryetarin e Partisë së Lirisë, Ilir Meta dhe ekipin e tij, sot, për të diskutuar përparësitë e reformës zgjedhore, duke përfunduar kështu raundin e takimeve të mia me partitë politike për këtë temë.

Gjithashtu, e përdora këtë mundësi për të adresuar komentet e kohëve të fundit lidhur me gjyqësorin në Shqipëri. Shpreha mbështetjen e plotë, timen dhe të Prezencës së OSBE-së, për SPAK-un. Gjyqësori është i pavarur dhe nuk merr urdhra nga askush.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH