Politikë

Kryesia e PD merr dy vendimet e rëndësishme: Bashkimi i partisë dhe protesta objektivat kryesore të demokratëve

Shkruar nga Liberale

Kryesia e PD merr dy vendimet e rëndësishme: Bashkimi i partisë

Kryesia e Partisë Demokratike, në mbledhjen e së hënës, ka vendosur që të thërrasë dhe Këshillin Kombëtar për të miratuar rezolutën e bashkimit me pjesën tjetër të demokratëve që ende janë rreshtuar krah Lulzim Bashës.

Këshilli Kombëtar do të mblidhet të premten.

Ndërkohë, sa i përket protestës do të zhvillohet të premten në 12 korrik, ora 20:00.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH