Politikë

Komisioni Hetimor për Shëndetësinë, ja lista e dëshmitarëve që do të thirren brenda 10 qershorit

Shkruar nga Liberale

Komisioni Hetimor për Shëndetësinë, ja lista e

Kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë, Albana Vokshi tha se mes dëshmitarëve që do thirren për të dëshmuar lidhur me hetimin e dy koncesioneve, do jetë edhe kryeministri Edi Rama.

Pyetja e dëshmitarëve sipas planit të veprimit të komisionit do jetë deri më datë 10 qershor.

Kush do thirret për të dëshmuar?
1-Edi Rama, kryeministër
2-Ilir Beqaj, ish-ministër i Shëndetësisë
3-Ogerta Manastirliu, ish-ministre e Shëndetësisë
4-Shkëlqim Cani, ish-ministër i Financave
5-Anila Denaj, ish-ministre e Financave, aktualisht ministre e Bujqësisë
6-Albana Koçiu, ministre e Shëndetësisë
7-Klodian Rjepaj, ish.zvministër Shëndetësie
8-Geraldina Prodani
9-Ortakët dhe administratorët e dy koncesionarëve
10-Nisma Thurje: Endri Tafani, Pano Soko
11-Drejtuesit e qendrave spitalore universitare që nga nisja e zbatimit të dy komisioneve
12-Kryetarët dhe anëtarët e komisioneve për dhënien e koncesioneve
13-Anëtarët e KPP
14-Drejtuesit e Agjencisë së Prokurimit Publik
15-Avokatura e Shtetit

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH