Politikë

"Kjo është betejë me mafien, jo shaka", Meta shkon për herë të parë tek rrugica e Berishës

Shkruar nga Liberale

"Kjo është betejë me mafien, jo shaka", Meta shkon

Ndërsa ishte duke mbërritur tek rruga pranë banesës së Sali Berishës, Ilir Meta iu përgjigj edhe interesit të gazetarëve.

Gazetarja: Z. Meta, mendonis e në radhët e opozitës është një gru që mund të projektohet për kryeministre?

Meta: Nuk jam duke u thelluar shumë në këto analiza, unë tani jam për atë që i duhet ti dalë zot vendit, atdheut, të shpëtojmë shqipërinë.

Të ndalojmë largimin e shqiptarëve, shkatërrimin e shtresave të mesme

Gazetarja: A i frikësoheni drejtësisë së re?

Meta: Nuk ka forcë as në tokë as në qiell që e ndërpret jo vetëm karrierën time politike por dhe drejtimin e Partisë së Lirisë.

Sa i përket Rama formës jam më i qetë se më parë.

Jam më i qetë se tetë vite më parë kur e miratuam Reformën në Drejtësi.

Teksa Meta afrohej qytetarët therrasin Rama ik e Ilir Meta ia kthen: Do ik, do ik
Kjo betejë nuk është shaka, është betejë me mafien.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH