Politikë

Kaosi në parlament pas deklaratave të Ahmetajt/ Basha: Sot kryeministri duhet të gozhdohej!

Shkruar nga Liberale

Kaosi në parlament pas deklaratave të Ahmetajt/ Basha: Sot

Kryetari i PD, Lulzim Basha është ndalur sot në një takim me demokratët e degës 12 në Tiranë. Gjatë fjalës së tij Basha tha se sot Edi Rama duhet të gozhdohej në parlament, për implikimin që i bëri dysh i tij, beniamini i tij në arrati Arben Ahmetaj. 

Basha tha se ajo që u bë Teatër që luhet nga një grusht aktorësh që kanë hallet dhe problemet e tyre.

“Sot Edi Rama duhet të gozhdohej në parlament, për implikimin që i bëri dysh i tij, beniamini i tij në arrati. Kjo nuk ndodhi sepse u bënë më shumë se tre muaj që Parlamenti është kthyer në një teatër. Teatër që luhet nga një grusht aktorësh që kanë hallet dhe problemet e tyre. Njëri nuk do listat e hapura, tjetri ka probleme të pambyllura me drejtësinë. Tjetri nuk ka projekt politik veçse të jetë vetë deputetët. Ka ardhur koha ti themi gjërat troç dhe hapur. Nëse ka një njeri që mban përgjegjësi për këtë turp, i pari jam unë sepse të gjitha aty janë me firmën time, pavarësisht se bëjnë sikur kanë harruar. Ka një borxh ndaj shqiptarëve, borxhi parë është të mos kthehen në alibi për Edi Ramën. Kanë tre muaj që janë kthyer në alibi për Edi Ramën, ata janë tutat e lakuriqësisë së Edi Ramës, i veshin tuta sa herë vjen në Parlament. Nuk e lënë të ekspozohet, të japë llogari dhe të mbajë përgjegjësi”, tha Basha me demokratët e degës 12.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH