Politikë

Jep dorëheqjen kryetari i PD-së në Korçë, ishte pjesë e Rithemelimit

Shkruar nga Liberale

Jep dorëheqjen kryetari i PD-së në Korçë, ishte

Jep dorheqjen kryetari i Partisë Demokratike dega Korçë, nga drejtimi i selisë blu.

Devis Osmani sipas informacioneve të Balkanweb, ka thënë se dor%heqja e tij është e parevokueshme dhe se ka arsyet e tij personale, duke mos dhënë më tepër detaje. 

Ndërkohë, nuk dihet ende se kush do pasojë Osmanin pas zgjedhjes që ai ka bërë duke u dorëhequr nga ky post që mbante prej kohësh.

Osmani ka qenë pjesë e grupit të Rithemelimit, të drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH