Showbiz

Jennifer Lopez njofton largimin nga muzika?

Shkruar nga Liberale

Jennifer Lopez njofton largimin nga muzika?

Aktorja dhe këngëtarja Jennifer Lopez është rikthyer dhe është gati të publikojë materiale të pa publikuara pas 10 vitesh që nuk ka bërë një album të ri, me ‘This is me… Now’, një album që mund t’i japë fund karrierës së saj në muzikë.

2014 ishte hera e fundit që këngëtarja publikoi një album me A.K.A. dhe pas një dekade pa publikime të reja, Lopez tani po lançon ‘This is me… Now’, e cila konsiderohet si vazhdim i This is me… Then’, i lëshuar në 2002.

Në një intervistë për Entertainment Tonight, Jennifer Lopez tashmë po mendon lamtumirën e saj nga skena muzikore, pasi ky album i ri përfaqëson për të fundin e një epoke. “Ndjehem sikur është fundi i një epoke për mua dhe fillimi i një të reje, kështu që nuk do të thosha kurrë, kurrë, por tani ndjej se kam vendosur vërtet zemrën dhe shpirtin tim për këtë dhe jam shumë e lumtur dhe e emocionuar”.

Lopez, e cila hyri në Hollywood në vitin 1993 dhe në 1997 mori rolin e saj të parë në filmin Selena, vuri në dukje se me publikimin e albumit të saj të nëntë, ajo ndihet e përmbushur dhe nuk e sheh veten të kthehet në studiot e regjistrimit.

“E vërteta është, as nuk e di nëse do të bëj ndonjë album tjetër pas këtij. Ndihem me të vërtetë shumë e realizuar, kështu që do të jetë me të vërtetë”, tha ajo.

Së bashku me promovimin e këtij albumi të ri, JLo aktualisht është duke filmuar një film “Unstoppable”, i cili bazohet në librin me të njëjtin emër Anthony Robles.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH