Politikë

Jamarbër Malltezi paraqitet në SPAK, shoqërohet nga Policia

Shkruar nga Liberale

Jamarbër Malltezi paraqitet në SPAK, shoqërohet nga Policia

Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha, është paraqitur këtë të enjte në SPAK.

Malltezi ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë për masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

Dhëndri i ish-kryeministrit Berisha u arrestua nga SPAK për korrupsion e pastrim parash, për të njëjten çështje atë të privatizimit të ish kompleksit “Partizani”.

Ndërkohë e njëjta masë sigurie është vendosur dhe për vjehrrin e tij, Berisha që prej datës 30 Dhjetor 2023.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH