Politikë

FOTOLAJM/ Akuzat për Olsi Ramën, deputetët e opozitës vendosin një targë në çdo karrige në sallën e Kuvendit

Shkruar nga Liberale

FOTOLAJM/ Akuzat për Olsi Ramën, deputetët e opozitës

Targa e lakuar këto ditë nga opozita, e një mjeti që thuhet se është përdorur nga vëllai i kryeministrit, Olsi Rama, ashtu si trafikantët e laboratorit të kokainës në Xibrakë, duket se është bërë objekt diskutimi në seancën e kësaj të enjte në Kuvend.

Në çdo ulëse në radhët e deputetëve të opozitës është vendosur pikërisht targa AA653DM.

Më herët Gazment Bardhi paralajmëroi se do ta diskutonte këtë çështje dhe në Kuvend. Ai ka kërkuar interpelancë urgjente me Ramën, por ky i fundit ka refuzuar, duke i thënë të presë SPAK-un.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH