Politikë

FOTO E DITËS: Rama mes Kurtit dhe Vuçiç "si një familje!"

Shkruar nga Liberale

FOTO E DITËS: Rama mes Kurtit dhe Vuçiç "si një

Kryeministri Edi Rama ka ndarë imazhe nga samiti i Ballkanit Perëndimor, që po mbahet në Shkup. Ai e ka quajtur imazhet e sotme "foto familjare".

Rama shfaqet krah kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, por i pranishëm është edhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, si dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe i Malit të Zi.  

Me herët Rama sot, foli në fillim "të takimit mes liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe përfaqësuesve të BE, SHBA e institucioneve financiare ndërkombëtare, mbi Planin e Ri të Rritjes që Komisioni Europian ka futur tanimë në agjendën e BE, për të mbështetur integrimin e përshpejtuar të rajonit tonë në Tregun e Përbashkët Europian, si edhe financimin e prioriteteve tona ekonomike".

FOTO E DITËS: Rama mes Kurtit dhe Vuçiç "si një

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH