Politikë

FOTO E DITËS: Meta me varre në dorë, prish piketat e HEC-it në Roskovec: Mua këtu më keni me kallash në dorë!

Shkruar nga Liberale

FOTO E DITËS: Meta me varre në dorë, prish piketat e HEC-it

Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ishte këtë të shtunë në Roskovec, aty ku zhvilloi një takim me banorët e zonës.

Gjatë atij takimi, ish-presidenti i Republikës ka dalë hapur kundër ndërtimit të TEC-it, të cilin e ka quajtur njëlloj si inceneratorët.

Madje në një moment Meta ka marrë varrenë për të prishur ndërtimet dhe piketat e para të HEC-it, ndërsa u bën thirrje banorëve që "të kapin armët për të mbrojtur të ardhmen e fëmijëve të tyre." 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH