Politikë

FOTO E DITËS/ Gati programi qeverisës i PD-së, nën drejtimin e Lulzim Bashës

Shkruar nga Liberale

FOTO E DITËS/ Gati programi qeverisës i PD-së, nën drejtimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndau fotot e takimit ku u diskutua programi qeverisës para zgjedhjeve të vitit 2025.

Basha pritet të publikojë shumë shpejt programin e tij, përmes një projekt të ri politik, një projekt ambicjoz euroantlantik që ka rikthimin e opozitës në pushtet pas 12 viteve pritje.

“Drejt fundit programi qeverisës përmes të cilit do t’i japim çdo shqiptari mundësinë të jetojë me dinjitet në vendin e tij.  Shqipëria i ka të gjitha mundësitë për të qenë një vend i zhvilluar, nëse pasuritë e saj vihen në shërbim të shqiptarëve dhe jo një grushti njerëzish të lidhur me pushtetarët”, theksoi Basha, teksa ndau edhe fotot në profilin e tij Facebook nga takimi i fundit me strukturat drejtuese të PD-së.

FOTO E DITËS/ Gati programi qeverisës i PD-së, nën drejtimin

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH