Politikë

FOTO E DITËS/ “Arratiset” kryeministri Edi Rama… shkak vapa!

Shkruar nga Liberale

FOTO E DITËS/ “Arratiset” kryeministri Edi Rama… shkak

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur ta kalojë fundjavën në bjeshkë. Ai është shfaqur i vetëm gjatë rrugës për në Theth ndërsa foton e ka shoqëruar me vargjet e Dritëro Agollit.

Postimi i kryeministrit Rama
Ti sytë lan në mëngjes me ujin e krojeve të maleve,
Ti llërët lëmon në mengjes me shkumën e deteve,
Ti faqet fshin me peshqirin e madh të livadheve,
Ti flokët lyen me lëngun e luleve të bjeshkeve...
Dhe cdo mëngjes bëhesh më e re dhe përze zhubra e rudha,
Ne rrimë në prehrin tënd e dorën na shkon në flokë,
Thinjët na fshin kur gjunjët na dhembin nga udha,
Lodhjen na heq kur zgjuar na tretesh mbi kokë...

NËNË SHQIPËRI - Dritëro Agolli

*Buni i Bajraktarit, një nga vendqëndrimet më të bukura në botë, rrugës për Theth.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH