Politikë

FOTO/ Cameron mbërrin në Tiranë, Ministri Hasani e pret në Rinas: Ruajtja e unitetit euroatlantik, thelbësore për ne!

Shkruar nga Liberale

FOTO/ Cameron mbërrin në Tiranë, Ministri Hasani e pret në

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron ka mbërritur pak çaste më parë në Tiranë.

Diplomati britanik u prit në Rinas nga ministri i Jashtëm, Igli Hasani, me të cilin do të zhvillojë më pas një takim.

Vetë ministri Hasani, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka shprehur kënaqësinë për vizitën e Sekretarit Cameron në vendin tonë.

Sipas Hasanit uajtja e unitetit euroatlantik është thelbësore, në dritën e kërcënimeve aktuale për sigurinë evropiane.

"Kënaqësi të mirëprisja në Tiranë, Sekretarin e Shtetit të Mbretërisë së Bashkuar për Çështjet e Jashtme, Komonuelthin dhe Zhvillimin, Lord David Cameron. Në kuadër të kërcënimeve aktuale për sigurinë evropiane, ruajtja e unitetit euroatlantik është thelbësor, duke përfshirë forcimin e mbështetjes për Ukrainën dhe adresimin e sfidave për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor.",  shkruan Hasani.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH