Politikë

Çfarë po ndodh?! Protestuesit çajnë kordonin e policisë, tentojnë të hyjnë në Bashki, Noka i prin... 

Shkruar nga Liberale

Çfarë po ndodh?! Protestuesit çajnë kordonin e

Përshkallëzohen përplasjet mes policisë te Bashkia e Tiranës dhe protestuesve.

Deputeti Flamur Noka dhe Klevis Balliu kanë prirë protestuesit, ndërsa kanë arritur që të çajnë kordonin metalik të vendosur nga policia, duke tentuar që të futen në ambientet e brendshme të Bashkisë.

Më herë protestuesit kanë hedhur flakadanë dhe molotov, duke shkaktuar një zjarr të madh në hyrje të godinës së Bashkisë.

Kjo është protesta e tretë që opozita zhvilon para Bashkisë së kryeqytetit, ku ikërkojnë Veliajt që të japë dorëheqjen pas arrestimit të drejtorëve të tij. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH