Politikë

EMRAT/ Dëshmitarët që do të thirren në mbledhjen e radhës të Komisionit hetimor të vjedhjes së "TIMS"-it

Shkruar nga Liberale
EMRAT/ Dëshmitarët që do të thirren në mbledhjen e

Komisioni hetimor për TIMS, do të zhvillojë mbledhje e radhës të mërkurën e 10 Korrikut, ku janë bërë me dije edhe dëshmitarët që do të thirren.

Përmes një njoftimi për mediat, zhvillimi i seancave do të zhvillohet për dëshmitarët të cilët mund të kenë informacion lidhur me vjedhjen apo sulmet kibernetike të ndodhura në sistemin TIMS.

Mbledhja parashikohet që të nisë rreth orës 10 dhe të përfundojë në orën 15, secili nga dëshmitarë do të ketë 1 orë kohë për fjalën e tij.

Zhvillimi i seancave dëgjimore me dëshmitarët si vijon:

Ora 10:00 – Z. Besnik Dervishi, Komisioner për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale;

Ora 11:00 – Z. Genti Gazheli, Drejtori i Përgjithshëm i Doganave;

Ora 12:00 – Z. Edmond Rrushi, Drejtor i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit;

Ora 13:00 – Znj. Luneda Sufali, Kryeinspektore e Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor;

Ora 14:00 – Z. Ardian Bali, Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë së Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes;

Ora 15:00 – Z. Ervin Koçi, Drejtor i Përgjithshëm i Parandalimit dhe Pastrimit të Parave.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH