Politikë

"Dikur të izoluara nga dëbora, sot vizitohen nga turistët", Rama ndan pamje nga Alpet shqiptare

Shkruar nga Liberale

"Dikur të izoluara nga dëbora, sot vizitohen nga

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm pamje nga Alpet e Shqipërisë, të mbuluara nga dëbora.

Përmes një postimi në “Facebook” ai shkruan se këto Alpe që deri para pak vitesh kanë qenë të izoluara gjatë gjithë dimrit, sot frekuentohen nga turistë të shumtë, apasionuar pas sporteve natyrore. 

"MIRËMËNGJES, dhe me këto pamje nga Alpet, deri pak vite më parë të izoluara gjithë dimrin e gjatë, e sot të frekuentuara nga turistë e të apasionuar pas sporteve natyrore e të aventurës, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH