Politikë

Dështon përpjekja e Spiropalit për të ironizuar Bashën. Pampuri: Kush nuk vjedh dhe nuk bashkëpunon me krimin, për ju fle gjumë!

Shkruar nga Liberale
Dështon përpjekja e Spiropalit për të ironizuar Bashën.

 

Deputetja demokrate Orjola Pampuri ka përsëritur qëndrimin e PD-së pas ironive bajate të "borive" të qeverisë se është kundër amnistisë për zyrtarët e korruptuar, por pro amnistisë që liron nga burgjet protestuesit, atë që është dënuar se nuk pagoi 3 mijë lekë drita etj.
Deputetja Orjola Pampuri, me anë të një postimi në rrjetet sociale, i është përgjigjur Elisa Spiropalit, duke u shprehur se ajo dëshiron që të amnistohen zyrtarët e korruptuar të qeverisë.

Pampuri thekson se për Spiropalin, ashtu si dhe shefin e saj, kush nuk vjedh, fle gjumë, kush nuk bën aleancë me krimin për të blerë zgjedhjet, nuk bën politikë.

Postimi i deputetes së PD Oriola Pampuri:

Pas çdo zyrtari të korruptuar që shfaqet në derë të SPAK-ut, Edi Rama dhe shpura e tij shfaqen kërcënues ndaj institucioneve të drejtësisë.

Pas përpjekjeve për të ngritur komision që të kontrollojë punën e SPAK-ut dhe sulmeve kundër BKH-së, hapi i radhës i Edi Ramës ishte amnistia për zyrtarët e korruptuar.

Këtë e artikuloi sërish sot Elisa në botën e doganave.

Për të, ashtu si dhe shefin e saj, kush nuk vjedh, fle gjumë, kush nuk bën aleancë me krimin për të blerë zgjedhjet, nuk bën politikë.

Elisa i di mirë si funksionojnë këto dy mekanizma, nga doganat deri në Shkodër.

Amnistia për zyrtarë të korruptuar, harroje se do të marrë vota nga PD-ja.

PO, amnisti për qytetarët që i çuan në burg për 3 mijë lekë drita, ndërsa vetë vidhni miliona;

PO, amnisti për ata që protestonin për shtëpitë e tyre, ndërsa ju iu merrnit pronat dhe ua jepnit oligarkëve;

PO, amnisti për ata që protestuan kundër qeverisë tuaj, më e korruptuara në histori, që kriminalizoi shtetin dhe varfëroi shqiptarët.

Lëri hartimet Elisë, por sillni amnistinë për qytetarët dhe jo pushtetarët!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH