Politikë

Deputetë e opozitës tentojnë të futen në Kuvend, s’i lejon garda! Dogjani përplaset fizikisht me efektivin

Shkruar nga Liberale

Deputetë e opozitës tentojnë të futen në Kuvend,

Deputetët e grupimit të Sali Berishës dhe ato të Gazment Bardhit po tentojnë që të futen në ambientet e brendshme të Kuvendit.

Megjithëse rezultojnë të përjashtuar, deputetët e opozitës, kanë tentuar që të futen brenda, ndërsa nuk janë lejuar nga garda e cila është bërë ‘gardh’ para derës së Kuvendit.

‘Nuk është kapanon ky! Nuk mund të bllokosh deputetët të futen në parlament’- tha Ervin Salianji.
Ndërkohë deputeti Asllan Dogjani është përplasur me një nga punonjësit e Gardës.

Deputetët e përjashtuar janë : Ervin Salianji, Albana Vokshi, Sorina Koti, Elda Hoti, Lindita Metaliaj, Isuf Çela, Tritan Shehu, Lefter Gështenja, Helidon Bushati, Xhelal Mziu, Edmon Spaho, Oerd Bylykbashi, Saimir Korreshi, Kasëm Mahmutaj, Ramadan Likaj, Kastriot Piroli, Qani Xhafa, Lodovik Hasani, Luan Baçi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH