Politikë

DASHAMIR SHEHI largohet nga drejtimi i grupit parlamentar “Aleanca për Ndryshim", zbulohet POLITIKANI që merr në dorë koalicionin

Shkruar nga Liberale

DASHAMIR SHEHI largohet nga drejtimi i grupit parlamentar “Aleanca

Deputeti i opozitës, Dashamir Shehi ka vendosur të largohet nga drejtimi i grupit parlamentar “Aleanca për Ndryshim”.

Burime për Top Channel bëinë me dije se këtë pozicion e ka marrë Agron Duka, kryetar i Partisë Agrare Ambientaliste. 

Më herët ky grup parlamentar drejtohej nga Fatmir Mediu.

Ende nuk dihet se përse janë bërë këto lëvizje të funidt në politikë, ndërsa pritet që vetë Shehi të ndajë këtë lajm publikisht, duke dhënë dhe më tepër detaje. 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH