Politikë

Berisha në ‘arrest shtëpie’, Rithemelimi mbledh Kryesinë në selinë e PD-së, Noka: Do të përgjigjemi me mosbindje civile!

Shkruar nga Liberale

Berisha në ‘arrest shtëpie’, Rithemelimi mbledh

Rithemelimi ka mbledhur sot Kryesinë në selinë e Partisë Demokratike. Kjo do të shënojë dhe mbledhjen e parë pas dhënies së masës “arrest në shtëpi” për ish-kryeministrin Sali Berisha.

I pari që mori fjalën ishte deputeti Flamur Noka. Ky i fundit që në nisje të fjalës së tij u ndal te masa e vendosur ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.

“Berisha sot është i burgosur politik. Rama çeli siparin e një neodikature. Do që të zhdukë opozitën. Në këtë situatë të imponuar, çdo demokrat, dhe çdo drejtues i PD duhet dhe do të hidhet në betejë. Ne duhet të marrim me shpejtësi kthesën dhe t’i përgjigjemi Ramës. Për këtë nuk do të ketë asnjë hezitim.”, tha Noka.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH