Politikë

Berisha kërkon lirinë, Apeli i GJKKO merr sot vendimin për ish-kryeministrin

Shkruar nga Liberale

Berisha kërkon lirinë, Apeli i GJKKO merr sot vendimin për

Apeli i Posaçëm i GJKKO do të japë sot vendimin, lidhur me kërkesën e ish-kryeministrit Sali Berisha për heqjen e masës së sigurisë “arrest shtëpie”.

Vendimi pritet të jepet në orën 09:00.Kërkesa e ish-kryeministrit do të shqyrtohet nga gjyqtarja Ilirjana Olldashi.

Në kërkesën e dorëzuar më 15 janar, Berisha kërkoi nëpërmjet mbrojtjes që t'i hiqet arresti shtëpiak dhe të shkojë në seancat plenare në Kuvend. 

Dy ditë më parë, ish-kryeministri Berisha hyri në Prokurorinë e Posaçme për herë të parë dhe u pyet si person nën hetim për akuzën e korrupsionit në lidhje me aferën për privatizimin e ish-kompleksit “Partizani”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH