Politikë

Basha "thumbon" Rithemelimin e maxhorancën: Po sulmojnë sistemin e drejtësisë, presion SPAK-ut për interesa të pista politike!

Shkruar nga Liberale

Basha "thumbon" Rithemelimin e maxhorancën: Po sulmojnë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku foli për kërcënime ndaj SPAK.

Kryedemokrati akuzoi grupin e Rithemelimit dhe maxhorancën se po sulmojnë sistemin e drejtësisë.

“Njëra palë sulmon me fjalor të papranueshëm sistemin e drejtësisë, dhe SPAK në veçanti, duke insinutar në demonizimin e imazhit dhe nxirjen e punës së kësaj strukture, kur vjen fjala për hetimin e korrupsionin.

Pala tjetër, PS dhe kryeministri i vendit, po bëjnë gjithçka për të pamundësuar hetimet dhe çuarjen para drejtësisë të të korruptuarve. Në veçanti kur tani një numër i madh zyrtarësh janë ose në arrest, ose në hetim për korrupsion.”, u shpreh Basha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH