Politikë

Balla: 36 shtetas janë vënë para drejtësisë gjatë 24 orëve të fundit

Shkruar nga Liberale

Balla: 36 shtetas janë vënë para drejtësisë gjatë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla u shpreh sot se, 36 shtetas janë vënë para drejtësisë gjatë 24 orëve të fundit për vepra të ndryshme penale.

Në një reagim në rrjetet sociale, Balla theksoi se, “Policia e Shtetit vijon me intensitet operacionet kombëtare “Tempulli 2” dhe “Sundimi i ligjit”, duke vënë para drejtësisë gjatë 24 orëve të fundit 36 shtetas për armëmbajtje pa leje, vjedhje, shpërndarje lëndësh narkotike, organizim i paligjshëm i lojërave të fatit dhe dhunë në familje”.

Balla përgëzoi Policinë e Shtetit në disa qarqe për këto operacione

“Përgëzime Policisë së Shtetit në Tiranë, Durrës, Shkodër, Fier, Korçë, Rrëshen, Elbasan, Vlorë, Gjirokastër dhe Dibër, për këto operacione”, nënvizoi Balla.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH