Politikë

Avokati i Berishës pas shtyrjes së vendimit për masën e sigurisë: Nuk po zvarrisim procesin

Shkruar nga Liberale

Avokati i Berishës pas shtyrjes së vendimit për masën e

Pasditen e sotme u shty sërish vendimi për masën e sigurisë për Sali Berishën. Vendimi është shtyrë për të shtunën në orën 12:00.

Avokati i Sali Berishës, Genci Gjokutaj tha se po përgatisin kërkesën për përjashtimin e gjyqtares Irena Gjoka nga procesi.

“Sot kemi marrë brenda afatit ligjor provat që do të shoqërojnë kërkesën. Provat që mbështesin kërkesën për përjashtimin e gjyqtares Irena Gjoka.

Janë ato prova që provojnë njëanshmërinë e gjyqtares”. A po e zvarrit procesin me këto kërkesa të përsëritura?

“Të zbatosh ligjin dhe Kodin e Procedurës nuk është… për më tepër gjykata i qëndroi…do të jemi të shtunën” tha ai dhe u largua. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH