Politikë

Avokatët ankimuan masën ndaj Berishës, sot mbahet seanca në Apel

Shkruar nga Liberale

Avokatët ankimuan masën ndaj Berishës, sot mbahet seanca në

Sot pritet të mbahet në gjykatën e apelit seanca për ish-kryeministrin Sali Berisha i cili prej datës 30 dhjetor 2023 mbahet në arrest shtëpie.

Më herët avokatët e tij Genc Gjokutaj dhe Sokol Mëngjesi kanë ankimuar masën e sigurisë “arrest në shtëpi” ndaj Berishës.


Do të jetë gjyqtarja Ilirjana Olldashi  ajo që do të vendose mbi ankimin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH