Politikë

AMNISTIA/ Arrestohet sërish nga policia Sokol Sinomati, i njohur ndryshe me nofkën “Buzëderri”, Italia bëri që t'i zgjati shumë pak liria

Shkruar nga Liberale

AMNISTIA/ Arrestohet sërish nga policia Sokol Sinomati, i njohur ndryshe me

U lirua nga burgu nga amnistia penale, për tu arrestuar disa orë më vonë nga Policia. Ndodhia aspak e këndshme i ka ndodhur Sokol Sinomatit i njohur ndryshe me nofkën “Buzëderri”. 

Burime për mediat bëjnë me dije se Sinomati është arrestuar pasi ndaj tij ka një vendim të drejtësisë italiane, që e ka dënuar me 12 vjet burg për trafik droge.

Ende nuk dihet se përse urdhri nuk është zbatuar më parë, por fillimisht Sinomati është liruar dhe më pas është arrestuar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH