Politikë

Altin Dumani tek Ligjet, reagon Basha: Fusin kokat poshtë tavolinave. Ata që liruan të dënuarit nga GJKKO po intervistojë kreun e SPAK!

Shkruar nga Liberale
Altin Dumani tek Ligjet, reagon Basha: Fusin kokat poshtë tavolinave. Ata

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar teksa kreu i SPAK, Altin Dumani raporton tek Komisioni i Ligjeve.

Basha, në një postim në Facebook, shkruan se Altin Dumani po merret në pyetje nga ata, që sipas tij, liruan me amnisiti të korruptuarit e dënuar nga GJKKO.

“Bëjnë sikur kërkojnë shpejtësi hetimi për korrupsionin nga SPAK-u, por fusin kokat poshtë tavolinave për nismën e PD-së për heqjen e imunitetit”, u shpreh kreu i PD-së.

Lulzim Basha theksoi se PD-ja qëndron e vendosur në mbështetje të SPAK-ut dhe BKH-së nëpërmjet propozimeve dhe amendamenteve të saj.

“Ata që liruan me amnisiti të korruptuarit e dënuar nga SPAK/GJKKO po marrin në pyetje SPAK-un. Nuk bëjnë asgjë për të ndihmuar në luftën kundër krimit dhe korrupsionit. Përkundrazi, mbajnë bllokuar nismat ligjore të PD-së për t’i ardhur në ndihmë SPAK-ut dhe BKH-së.

Bëjnë sikur kërkojnë shpejtësi hetimi për korrupsionin nga SPAK-u, por fusin kokat poshtë tavolinave për nismën e PD-së për heqjen e imunitetit. Sepse duan t’u japin kohë të largohen të korruptuarve siç bënë me Arben Ahmetajn.

PD-ja qëndron e vendosur në mbështetje të SPAK-ut dhe BKH-së nëpërmjet propozimeve dhe amendamenteve të saj. Vetëm kështu do dalë në shesh e vërteta e atyre që duan vërtet drejtësi dhe hipokritëve të politikës 34-vjeçare që fshihen pas gishtit dhe në momentin e parë bëjnë gjithçka për ta sabotuar punën e drejtësisë”, shkruan Basha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH