Politikë

Alex Soros uron Edi Ramën për 60-vjetorin: Ishte nder të kalonim kohë së bashku, ti je frymëzim...!

Shkruar nga Liberale

Alex Soros uron Edi Ramën për 60-vjetorin: Ishte nder të kalonim

Kryeministri Edi Rama më 4 Korrik mbushi plot 60-vjeç. Në ditën e tij speciale, Rama mori urime të shumta  nga kolegët dhe miqtë, e ndërsa u surprizua nga deputetët, të cilët e uruan në Kryeministri. 

Por së fundmi një urim për kryeministrin e vendit ka ardhur edhe nga Alex Soros. Përmes një postimi, djali i miliarderit, George Soros, ka bërë me dije se ka vizituar Shqipërinë ku dhe është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama, të cilin e quan edhe "vëlla".

“Vëllai im Edi Rama mbushi 60 vjeç javën e kaluar. Ishte një nder të kalonim kohë në Shqipëri së bashku. Ti je një frymëzim për botën, vëlla! 60 nuk është 40 i re, është Edi i ri!”, shkruan Soros.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH