Politikë

Akademia e Man.City, gati projekti/ Rama: Një nga kampuset më të bukura në botë

Shkruar nga Liberale

Akademia e Man.City, gati projekti/ Rama: Një nga kampuset më të

Manchester City dhe Ministria e Arsimit dhe Sportit e Shqipërisë kanë njoftuar sot nisjen e një shkolle futbolli të Manchester City në Durrës të Shqipërisë, e cila do të hapet në vjeshtën e vitit 2024.

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një reagimi në “Facebook” shprehet se tashmë zyrtarizimi i fillimit të rrugëtimit të shkollës së kampionëve të Manchester City-it të Shqipërisë është një lajm i bukur.

“Procesi është gati pas një pune të përbashkët dhe projekti i kampusit është gati gjithashtu. Brenda pranverës do të hapim kantierin në Durrës, ku do të kemi një nga kampuset më të bukur të konstelacionit të Manchester City-it nëpër botë”, shprehet kryeministri Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH