Politikë

A është thirrur në SPAK për “21 Janarin” dhe a do të japë dorëheqjen nëse nis hetimi? Ja si përgjigjet Basha

Shkruar nga Liberale
A është thirrur në SPAK për “21 Janarin” dhe a

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka deklaruar në Top Story me Grida Dumën, se nuk është thirrur për t’u marrë në pyetje lidhur me “21 Janarin”.
I pyetur nëse do të japë dorëheqjen si kreu i PD, nëse ndaj tij do të nisë një hetim, Basha u shpreh se vetë ai ka kërkuar që parlamentarëve t’u hiqet imuniteti, duke i hapur rrugë drejtësie.

Grida Duma: Jeni thirrur nga SPAK?

Grida Duma: Asnjëherë për këtë çështje?

Ervis Iliazaj: Nëse merreni në hetim, a hiqni dorë nga partia?

Lulzim Basha: Kam çuar në Kuvend kërkesën që mos ketë imunitet për parlamentarët. Nëse vjen në Kuvend unë do jem i pari që do firmos.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH