Politikë

33-vjetori i PS-së, Rama mesazh urimi: Përqafime për 93 mijë anëtarë!

Shkruar nga Liberale

33-vjetori i PS-së, Rama mesazh urimi: Përqafime për 93 mijë

Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar 33-vjetorin e PS. Përmes një postimi  në Facebook, Rama falënderon të gjithë simpatizantët e anëtarët e Partisë Socialiste.

Gjithashtu kryeministri ka uruan edhe popullin e Kosovës për përvjetorin e hyrjes së forcave anëtare të NATOS-s, krah për krah me luftëtarët e UÇK.

“Me një përqafim çdonjërit prej 93 mijë anëtarëve të Partisë Socialiste në këtë 33 vjetor të lindjes së saj, si edhe me një falënderim plot mirënjohje për simpatizantët e zgjedhësit që e kanë bërë partinë tonë forcën më të madhe të shqiptarisë, mishërim të Shqipërisë Europiane dhe sinonim të fjalës fitore, si edhe gjithashtu me një urim nga zemra të gjithë popullit të Kosovës për përvjetorin e hyrjes së forcave të NATO-s krah për krah me luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, shkruan Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH